Úver

Pravdepodobne sa to stalo aj Vám alebo Vašej rodine, že ste sa v určitú chvíľu nachádzali v nezávidění hodné situácii, vyžadujúce určitú finančnú hotovosť. Či sa jednalo o čokoľvek a dôvodom bolo to či ono, boli ste vystavení faktu, že je nevyhnutne nutné niekde zohnať peniaze. V dnešnej dobe nie je až taký problém peniaze naozaj zohnať, záleží len na tom, akým spôsobom peniaze budete zháňať a koho oslovíte. Vzhľadom k možnostiam, ktoré sa nám ponúkajú, odporúčame osloviť bankové inštitúcie so žiadosťou o bežné úvery, prípadne iný typy úverov, napríklad hypotekárne úvery.

Kde požiadať o úvery - bankové a nebankové inštitúcie

Pravdepodobne veľké rozdiely medzi bankovými a nebankovými inštitúciami nenájdeme. Iste, nebankové inštitúcie spravidla ponúkajú menej výhodné podmienky (vyššie úroky) svojim klientom, ale na druhú stranu úver prideľujú aj tým ľuďom, ktorí nemajú dostatočne zaujímavý mesačný príjem. Všetko sa skrátka odvíja od niekoľkých dôležitých faktorov.

Prvým veľmi dôležitým faktorom, ktorý rozhoduje o schválení úveru u bankovej inštitúcie (bankové úvery) je finančná stabilita potencionálneho uchádzača. Ako už bolo spomenuté, banku zaujíma Váš príjem. Ďalej potom Váš vek. V praxi to znamená, že ak Vám ešte nebolo 18 (21) rokov, do banky o úver žiadať ani nechoďte. Ďalším pomerne dôležitým faktorom, ktorý rozhoduje o tom, či klient úver dostane alebo nie je takzvaná zástava hnuteľného či nehnuteľného majetku potencionálneho klienta banky. Bankové inštitúcie totiž chcú v mnohých prípadoch využiť takzvaného záložného práva, ktoré je svojím spôsobom chráni od straty požičaných peňazí.

Ak sa potencionálny záujemca o úver alebo úvery rozhodne osloviť nebankovú inštitúciu, mal by si v prvom rade zistiť niektoré pre neho dôležité informácie, týkajúce sa poskytovania úverov nebankovými inštitúciami. V prvom rade by mal byť oboznámený podmienkami, ktoré sú mnohokrát písané na mieru nebankové inštitúcie, nie žiadateľa o úver.

Vysoké úroky z úveru (úvery - úroky), prípadne ďalšie nezmyselné poplatky a penále z prodlených platieb, to je len nepatrný zoznam toho, s čím sa potom môže klient nebankové inštitúcie stretnúť. Dávajte prosím zvýšenú opatrnosť a na to, čo podpisujete. Nebankové inštitúcie Vám síce môžu ponúknuť úvery bez toho, aby ste museli dokazovať príjem alebo disponovať s hnuteľným alebo nehnuteľným majetkom, však to je stále nebankové inštitúcie, ktorá si tu určuje pravidlá.

žiadosť o pôžičku online

Rýchla pôžička
Pôžička alebo úver je v dnešnej dobe možnosť, ako sa čo najrýchlejšie dostať k peniazom, za ktoré si môžete kúpiť čokoľvek. Výška pôžičky, splátkový kalendár, úroky a ďalšie poplatky sú uvedené pred uzatvorením pôžičky.

Pôžičky bez registra
Mohlo sa stať, že ste sa dostali omylom do registra dlžníkov, čo má za následok horší prístup k pôžičkám a úverom od Bank. Finančné inštitúcie ponúkajú špeciálne produkty, kde nenahlížejí do registra úvěrovaných.

Pôžičky ihneď
Potrebujete rýchlu pôžičku ? Alebo hľadáte možnosť ako rýchlo konsolidovať Vaše úvery. Finančné inštitúcie ponúkajú pôžičky, ktoré máte v prípade kladné vybavenie žiadosti v hotovosti ešte priamo v deň žiadosti o pôžičku.

Pôžičky bez doloženia príjmu
Potrebujte si niečo zaobstarať do domácnosti a nechce sa Vám dlho sporiť ? Navyše nechce, predlžovať overovanie príjmov od zamestnávateľa. Presne pre Vás sú určené produkty, ktorým sú pôžičky bez doloženia o príjmoch.

Pôžičky pre dôchodcov
Radi by ste zaobstarali niečo pekného pre Vaše vnúčatá, ale nedostáva sa Vám rýchlo finančných prostriedkov ? Na finančnom trhu je niekoľko spoločností, ktoré poskytujú pôžičky pre starobný aj invalidný dôchodca.

Hotovostné pôžičky
Pôžička v hotovosti je riešením pre tých, čo nemajú alebo nevyužívajú bankový účet. Táto forma úverov je poskytovaná veľkým počtom finančných sprostredkovateľov. Splátkový kalendár je dohodnutý pred uzavretím zmluvy o pôžičke.

Pôžičky pre ženy na MD
Pre matky samoživiteľky, prípadne matky, kde nie sú vyplácané alimenty, je občas zložitejšie ustáť finančnú záťaž. Môže nastať situácia, kedy žena na MD potrebuje nutne peniaze, pre túto možnosť sa ponúka žiadosť o pôžičku.

Pôžičky pre nezamestnaných
Prepustili Vás zo zamestnania a potrebujete náhle finančné prostriedky ? Dohodnite si pôžičku bez dokladovania príjmu. Pred uzatvorením pôžičky zvážte, či budete schopní pôžičku riadne splácať. Splátky si určujete sami.