Pôžička

Na základe dnešnej pomerne nepriaznivej ekonomickej situácie, kde sa takmer každý dospelý občan tejto krajiny dostáva do nepríjemnej situácie spojené s peniazmi, existuje vcelku zaujímavé a pre mnoho ľudí jediné riešenie zvanej pôžička. Je však viac než nutné tu podotknúť, že si pôžičky spolu so sebou nesú určité riziká, ktoré môžu vyústiť v nepríjemné a často len ťažko riešiteľné problémy. Dbajte prosím veľký dôraz na to, aby ste boli schopní svoju pôžičku splácať v termíne, ktorý Vám bol stanovený finančnou inštitúciou. Rozhodne sa nechcete dostať do týchto ťažkostí.

Bankové či nebankové inštitúcie - kde požiadať o pôžičku

Ak by sme mali hľadať hlavné rozdiely medzi bankovou či nebankové inštitúcie a pôžičkou, ktorú by nám mali následne poskytnúť, nenájdeme príliš veľké skoky, teda aspoň čo sa teória rozdielov týka. Logicky poňaté, na jednej strane bude vždy klient alebo žiadateľ (potencionálny záujemca o pôžičku) a na druhej strane je finančná inštitúcia (banka) alebo iná nebankové inštitúcie. Všetky rokovania o schválení pôžičky sa odvíja viacmenej od situácie, v ktorej sa momentálne nachádza potencionálny klient bankovej inštitúcie. Ak je jeho rodinná alebo osobná situácia vážna a on nebude pravdepodobne schopný svoju pôžičku splácať, navyše ani nedisponuje s hnuteľným alebo nehnuteľným majetkom, ktorý by mohol byť použitý ako zástava, pravdepodobne sa svoje pôžičky nikdy u finančnej inštitúcie (banka) nedočká.

Na druhej strane ale potom môže skúsiť osloviť nebankové inštitúcie, ktoré sú k svojim klientom povedzme tolerantnejší a mnohokrát im aj všeličo odpustí. Pochopiteľne, že tieto kompromisy sú potom ťažko vykúpené klientom vo forme vysokých úrokov či na iných poplatkoch. Avšak, preto si musíte dávať veľký pozor na zmluvné podmienky, ktoré Vám nebankové inštitúcie ponúkne.

Typy pôžičiek

V dnešnej dobe sa dá stretnúť s niekoľkými typmi pôžičiek, ktoré ponúkajú bankové či nebankové inštitúcie. V prvom rade by sme mali vymenovať pôžičky ponúkané bankovými inštitúciami (bankami). Banky ponúkajú klasické bankové pôžičky, hotovostné pôžičky, úvery či hypotéky. Nebankové inštitúcie ponúkajú aj pôžičky či úvery. Predovšetkým to sú služby, pomocou ktorých ponúkajú nebankové inštitúcie tieto pôžičky. Nebankové pôžičky do 24 hodín, expres pôžičky (rýchle pôžičky), pôžičky online (ihneď), pôžičky na zmenku, sms pôžičky, pôžičky bez registra ihneď, pôžičky bez potvrdenia príjmu a mnoho ďalších variantov či kombináciou. Pozor si ale dajte na výšku úrokov pri týchto pôžičkách. Veľakrát sú totiž nastavené tak, aby vyhovovali len jednej strane.

žiadosť o pôžičku online

Rýchla pôžička
Pôžička alebo úver je v dnešnej dobe možnosť, ako sa čo najrýchlejšie dostať k peniazom, za ktoré si môžete kúpiť čokoľvek. Výška pôžičky, splátkový kalendár, úroky a ďalšie poplatky sú uvedené pred uzatvorením pôžičky.

Pôžičky bez registra
Mohlo sa stať, že ste sa dostali omylom do registra dlžníkov, čo má za následok horší prístup k pôžičkám a úverom od Bank. Finančné inštitúcie ponúkajú špeciálne produkty, kde nenahlížejí do registra úvěrovaných.

Pôžičky ihneď
Potrebujete rýchlu pôžičku ? Alebo hľadáte možnosť ako rýchlo konsolidovať Vaše úvery. Finančné inštitúcie ponúkajú pôžičky, ktoré máte v prípade kladné vybavenie žiadosti v hotovosti ešte priamo v deň žiadosti o pôžičku.

Pôžičky bez doloženia príjmu
Potrebujte si niečo zaobstarať do domácnosti a nechce sa Vám dlho sporiť ? Navyše nechce, predlžovať overovanie príjmov od zamestnávateľa. Presne pre Vás sú určené produkty, ktorým sú pôžičky bez doloženia o príjmoch.

Pôžičky pre dôchodcov
Radi by ste zaobstarali niečo pekného pre Vaše vnúčatá, ale nedostáva sa Vám rýchlo finančných prostriedkov ? Na finančnom trhu je niekoľko spoločností, ktoré poskytujú pôžičky pre starobný aj invalidný dôchodca.

Hotovostné pôžičky
Pôžička v hotovosti je riešením pre tých, čo nemajú alebo nevyužívajú bankový účet. Táto forma úverov je poskytovaná veľkým počtom finančných sprostredkovateľov. Splátkový kalendár je dohodnutý pred uzavretím zmluvy o pôžičke.

Pôžičky pre ženy na MD
Pre matky samoživiteľky, prípadne matky, kde nie sú vyplácané alimenty, je občas zložitejšie ustáť finančnú záťaž. Môže nastať situácia, kedy žena na MD potrebuje nutne peniaze, pre túto možnosť sa ponúka žiadosť o pôžičku.

Pôžičky pre nezamestnaných
Prepustili Vás zo zamestnania a potrebujete náhle finančné prostriedky ? Dohodnite si pôžičku bez dokladovania príjmu. Pred uzatvorením pôžičky zvážte, či budete schopní pôžičku riadne splácať. Splátky si určujete sami.