Konsolidácia pôžičiek

Vzhľadom k tomu, že konsolidácia pôžičiek je stále na našom trhu stále ešte určitú novinkou, bude vhodné si niečo málo o tomto pojme napísať a vysvetliť ho. Konsolidácia pôžičiek je v podstate úver, ktorého zmyslom je splácanie úveru.

V praxi to potom vyzerá tak, že klient banky môže nielen konsolidovať spotrebiteľské pôžičky a úvery od splátkových spoločností, ale tiež aj úvery čerpané prostredníctvom splátkových kariet (kontokorent). Avšak je nutné spomenúť fakt, že nie každá banka dovoľuje konsolidovať všetky produkty, rozsah jednotlivých bánk sa líši. Niektoré banky napríklad nedovoľujú konsolidovať vyššie zmienené kontokorent či kreditnej karty.

Prečo konsolidácie pôžičiek

V prvom rade je nutné spomenúť, že konsolidácia pôžičiek vedie vedľa úspory k sprehľadneniu a hlavne k zjednodušeniu samotných splátok. Vďaka úrokovej sadzbe sú potom mesačné splátky nižšie, teda výhodnejšie. Veľmi jednoducho povedané, ušetríte aj na nákladoch spojených s transakciami a za vedenie viacerých úverov. Vďaka konsolidáciu pôžičiek (úverov) teraz budete platiť iba jednu jedinú splátku.

Ďalšou možnosťou, ktorú si v rámci konsolidácie pôžičiek možno navoliť, je nižšie mesačné splátkové zaťaženie. Tento variant zaťaženie je vhodná v prípadoch, kedy by bol rodinný rozpočet už v kritických číslach a rodina by ho naozaj len ťažko zvládala. Je nutné však podotknúť, že tieto zmeny sa premietnu na celkovom preplatenie úveru.

Na druhej strane možno splátky nastaviť podľa svojich potrieb aj tak, aby mesačné sumy, ktoré budú odvádzané banke, boli vyššie, a tým sa aj celková suma úveru v konečnej podobe podstatne zníži. Samotné dátum jednotlivých splátok si možno potom dobrovoľne nastaviť podľa vlastných predstáv a možností.

Podmienky pri konsolidácii pôžičiek

Podmienky, ktoré si jednotlivé banky pri konsolidáciu pôžičiek kladú, sú v prípade, že ste bezproblémový klient (klientka), ktorí splácajú svoje záväzky minimálny. Banky Vám v tomto prípade vyjdú väčšinou ústrety, bez najmenších problémov. Avšak iné to je v prípade, že nemáte na konsolidáciu pôžičiek nárok.

Konsolidácia pôžičiek a následné vybavenie zmluvy nie je nijako zložitou záležitosťou. Všetky banky majú v podstate rovnaké podmienky. Teda najprv požadujú dva preukazy Vašej totožnosti. Môžu to byť identifikačný preukaz a vodičský preukaz, ďalej potom rodný list alebo pas. Potvrdenie o výške príjmu a nevyhnutná je dokumentácia k úveru (úverom), ktorý chcete konsolidovať.

žiadosť o pôžičku online

Rýchla pôžička
Pôžička alebo úver je v dnešnej dobe možnosť, ako sa čo najrýchlejšie dostať k peniazom, za ktoré si môžete kúpiť čokoľvek. Výška pôžičky, splátkový kalendár, úroky a ďalšie poplatky sú uvedené pred uzatvorením pôžičky.

Pôžičky bez registra
Mohlo sa stať, že ste sa dostali omylom do registra dlžníkov, čo má za následok horší prístup k pôžičkám a úverom od Bank. Finančné inštitúcie ponúkajú špeciálne produkty, kde nenahlížejí do registra úvěrovaných.

Pôžičky ihneď
Potrebujete rýchlu pôžičku ? Alebo hľadáte možnosť ako rýchlo konsolidovať Vaše úvery. Finančné inštitúcie ponúkajú pôžičky, ktoré máte v prípade kladné vybavenie žiadosti v hotovosti ešte priamo v deň žiadosti o pôžičku.

Pôžičky bez doloženia príjmu
Potrebujte si niečo zaobstarať do domácnosti a nechce sa Vám dlho sporiť ? Navyše nechce, predlžovať overovanie príjmov od zamestnávateľa. Presne pre Vás sú určené produkty, ktorým sú pôžičky bez doloženia o príjmoch.

Pôžičky pre dôchodcov
Radi by ste zaobstarali niečo pekného pre Vaše vnúčatá, ale nedostáva sa Vám rýchlo finančných prostriedkov ? Na finančnom trhu je niekoľko spoločností, ktoré poskytujú pôžičky pre starobný aj invalidný dôchodca.

Hotovostné pôžičky
Pôžička v hotovosti je riešením pre tých, čo nemajú alebo nevyužívajú bankový účet. Táto forma úverov je poskytovaná veľkým počtom finančných sprostredkovateľov. Splátkový kalendár je dohodnutý pred uzavretím zmluvy o pôžičke.

Pôžičky pre ženy na MD
Pre matky samoživiteľky, prípadne matky, kde nie sú vyplácané alimenty, je občas zložitejšie ustáť finančnú záťaž. Môže nastať situácia, kedy žena na MD potrebuje nutne peniaze, pre túto možnosť sa ponúka žiadosť o pôžičku.

Pôžičky pre nezamestnaných
Prepustili Vás zo zamestnania a potrebujete náhle finančné prostriedky ? Dohodnite si pôžičku bez dokladovania príjmu. Pred uzatvorením pôžičky zvážte, či budete schopní pôžičku riadne splácať. Splátky si určujete sami.