Hypotéka

Ak sa začínate zaujímať o hypotéku a stále neviete, aký je rozdiel medzi bežnou pôžičkou a hypotékou, potom nasledujúce riadky budú určené predovšetkým Vám. Základný rozdiel medzi pôžičkou a hypotékou spočíva v tom, že hypotéka sa na rozdiel od bežnej pôžičky (úver) líši v záložnom práve. Bankové inštitúcie (banky), ktoré svojim klientom poskytujú hypotéky, sa v podstate istí záložným právom k určitej nehnuteľnosti. V bežnej životnej praxi to potom vyzerá tak, že nehnuteľnosť je použitá na poskytnutie hypotéky a inými slovami je použitá na krytie hypotekárneho úveru (hypotéka).

Hypotéky - Akým spôsobom začať

Ak sa naozaj zaujímate o hypotekárne úvery (hypotéky) a napádajú Vás otázky typu, ako môžem hypotéku získať? Kde a akým spôsobom mám začať? Nemajte strach, je to naozaj jednoduché. V podstate každá banková inštitúcia v dnešnej dobe ponúka hypotéky a je len na Vás, u ktorej bankové inštitúcie o hypotéku zažiadate.

Banky sú schopné Vám požičať až 100% trhovej ceny samotnej nehnuteľnosti, avšak je nutné ručiť jednou či viacerými nehnuteľnosťami, ako už bolo vyššie naznačené. A čo sa samotnej doby splácania týka, hypotekárny úver býva z pravidla uzatváraný na dobu od 5 do 30 rokov.

Čo je potrebné splniť pre získanie hypotéky

Ako už sám názov v nadpise napovedá, existujú určité pravidlá, ktoré musia byť dodržaná preto, aby Vám bankové inštitúcie hypotéku pridelila. Predovšetkým musíte byť občanom tejto krajiny republiky. Váš vek musí prekonať hranicu 18 (21) rokov ak tomu všetkému, banka Vám bude musieť uznať dostatočnú výšku Vášho príjmu, od ktorého sa potom bude všetko odvíjať. Ďalej tiež musíte vlastniť dokumenty týkajúce sa objektu (nehnuteľnosti), o ktorú máte záujem.

Ak ste schopní všetky tieto podmienky splniť, samotný proces vybavenia hypotekárneho úveru potom bude otázku niekoľkých málo hodín. V poslednej fáze, teda fáze prevodu peňazí na Váš účet, sú peniaze prevádzané jednorázovo, prípadne postupne na Váš účet, ktorý je vedený v tej istej banke.

Typy hypotekárnych úverov (hypotéky)

Hypotekárne úvery sa z pravidla rozdeľujú do dvoch skupín. Prvá skupina sa nazýva účelové hypotekárne úvery a druhá skupina sa nazýva neúčelové hypotekárne úvery (americká hypotéka).

Účelové hypotekárne úvery (hypotéky) sú z pravidla úvery, ktoré musia byť použité na tú jednu konkrétnu nehnuteľnosť alebo objekt určený na bývanie, nič iné. Skrátka, banka Vám požičia peniaze na dom a na nič iné, preto budú peniaze použité iba na dom. U týchto účelových hypotekárnych úverov sú spravidla lepšie úrokové sadzby. Teda, jedná sa o výhodnejšie riešenie.

Neúčelový hypotekárny úver, tiež známy ako americká hypotéka nijako potencionálneho klienta banky neobmedzuje a nediktuje, kde a na čo má peniaze z úveru použiť. Skrátka, peniaze môžu byť použité na čokoľvek. Jednoducho povedané, peniaze nemusia byť použité nutne iba na kúpu nehnuteľnosti, ale tiež aj na nákup automobilu, zájazdu pre svoju rodinu alebo vybavenie domu.

Hypotekárne úvery možno tiež deliť podľa spôsobu splácania a to:

Anuitne - klient banke platí po celú dobu trvania úveru rovnakú výšku mesačnej splátky, nehľadiac na vývoj inflácie v krajine.

Progresívne - klient banke platí zo začiatku nižšie mesačné splátky, avšak tie sa mu postupom času pravidelne dvíhajú.

Degresívne - klient banke platí zo začiatku vyššie mesačné splátky, ktoré sa mu postupom času začínajú znižovať.

žiadosť o pôžičku online

Rýchla pôžička
Pôžička alebo úver je v dnešnej dobe možnosť, ako sa čo najrýchlejšie dostať k peniazom, za ktoré si môžete kúpiť čokoľvek. Výška pôžičky, splátkový kalendár, úroky a ďalšie poplatky sú uvedené pred uzatvorením pôžičky.

Pôžičky bez registra
Mohlo sa stať, že ste sa dostali omylom do registra dlžníkov, čo má za následok horší prístup k pôžičkám a úverom od Bank. Finančné inštitúcie ponúkajú špeciálne produkty, kde nenahlížejí do registra úvěrovaných.

Pôžičky ihneď
Potrebujete rýchlu pôžičku ? Alebo hľadáte možnosť ako rýchlo konsolidovať Vaše úvery. Finančné inštitúcie ponúkajú pôžičky, ktoré máte v prípade kladné vybavenie žiadosti v hotovosti ešte priamo v deň žiadosti o pôžičku.

Pôžičky bez doloženia príjmu
Potrebujte si niečo zaobstarať do domácnosti a nechce sa Vám dlho sporiť ? Navyše nechce, predlžovať overovanie príjmov od zamestnávateľa. Presne pre Vás sú určené produkty, ktorým sú pôžičky bez doloženia o príjmoch.

Pôžičky pre dôchodcov
Radi by ste zaobstarali niečo pekného pre Vaše vnúčatá, ale nedostáva sa Vám rýchlo finančných prostriedkov ? Na finančnom trhu je niekoľko spoločností, ktoré poskytujú pôžičky pre starobný aj invalidný dôchodca.

Hotovostné pôžičky
Pôžička v hotovosti je riešením pre tých, čo nemajú alebo nevyužívajú bankový účet. Táto forma úverov je poskytovaná veľkým počtom finančných sprostredkovateľov. Splátkový kalendár je dohodnutý pred uzavretím zmluvy o pôžičke.

Pôžičky pre ženy na MD
Pre matky samoživiteľky, prípadne matky, kde nie sú vyplácané alimenty, je občas zložitejšie ustáť finančnú záťaž. Môže nastať situácia, kedy žena na MD potrebuje nutne peniaze, pre túto možnosť sa ponúka žiadosť o pôžičku.

Pôžičky pre nezamestnaných
Prepustili Vás zo zamestnania a potrebujete náhle finančné prostriedky ? Dohodnite si pôžičku bez dokladovania príjmu. Pred uzatvorením pôžičky zvážte, či budete schopní pôžičku riadne splácať. Splátky si určujete sami.