Exekúcie, exekúcia nehnuteľností, exekúcie register

Každý z nás sa môže jedného dňa dostať do situácie, kedy pôjde v metrom alebo autobusom na čierno, teda bez cestovného lístka, zaparkuje svoje vozidlo na zákaze zastavenia alebo jednoducho zabudne zaplatiť svoje zdravotné poistenie alebo účet za telefón. Týchto situácií je celá rada a človek si musí dávať neustále pozor na to, aby v jednej z nich sám neskončil a nedostal sa do škáru exekúcie.

To, čo z pravidla potom nasleduje, nie je vôbec na nikoho závidenia hodná situácia. Áno, hovoríme o téme exekúcie. Potom je už len niekoľko málo krokov napríklad k exekúcii majetku a následnej dražbe exekúcie (nehnuteľnosti, autá, elektroniky apod).

Exekúcia - rada pre dlžníkov

Ako sa vyvarovať exekúcii svojho majetku? Pokiaľ si budete dávať pozor a všetky svoje pohľadávky budete riešiť v čas, mali by ste byť v pokoji. Snažte sa skrátka priebežne platiť všetko, čo máte. Ak sa dostanete do situácie, kedy nebudete schopní zaplatiť celú dlžnú sumu, pokúste sa dohovoriť s veriteľom a zaplaťte mu len časť. Môžete ho týmto krokom presvedčiť o tom, že máte úprimnú snahu Váš problém riešiť.

Exekúciu možno predísť osobným bankrotom. Keď mu sa nachádzate v ťažkej finančnej situácii, ktorá by viedla k dlhu nielen Vás, ale aj zvyšku Vašej rodiny, existuje možnosť takzvaného osobného bankrotu. Ak by na Váš návrh súd prihliadol a povolil ho spolu s veriteľmi, znamená to pre Vás určitú výhodu. Vaše dlhy sa nebudú navyšovať o penále po dobu piatich rokov.

Ďalej sa potom rozhodne snažte komunikovať s úradmi, prípadne s už spomínanými veriteľmi. Ak by ste odmietali brať na svoju osobu zodpovednosť, nič nevyriešite a exekútor bude klopať na Vaše dvere skôr, než sa Náman. Rozhodne sa nesnažte meniť bydlisko, telefón či identitu, ničomu si tým nepomôžete. Exekúcia Vás dostihne a spolu s Vami aj Váš majetok. K dražbe Vášho majetku potom už zostáva naozaj málo krôčikov.

Všetky náklady na exekúciu hradíte Vy ako dlžník. Preto, aby ste si ušetrili zbytočné starosti a prípadne aj nejaké tie financie, je rozhodne duchaplné osloviť exekútora v momente, keď zistíte, že na Vašu osobu a majetok bola uvalená exekúcia. Inými slovami, navštívte čo najskôr exekútorský úrad a snažte sa dohovoriť na zaplatenie dlhu v čo najkratšom možnom termíne.

Konsolidácia

Najprv by sme tu asi mali vysvetliť, prečo spomíname práve konsolidáciu pôžičiek v sekcii exekúcie. Dôvod je jednoduchý. Konsolidácia pôžičiek nie je nič iné, než zjednodušenie a sprehľadnenie samotných splátok žiadateľa. Navyše potom vďaka úrokovej sadzbe sú mesačné splátky podstatne nižšie a tým pádom aj výhodnejšie. Na základe konsolidácie pôžičiek potom platíte mesačne iba jednu jedinú splátku na rozdiel od troch či piatich.

A tu sa práve dostávame k rovnakému menovateli, teda exekúcii. Ak budete mať prehľadne vedené svoje pôžičky, úvery, spotrebiteľské úvery či hypotekárne úvery (hypotéka), riziko exekúcie tým pádom podstatne znížite. Exekúciu sa dá vyhnúť práve tým, že budete pravidelne dodržiavať svoje mesačné platby.

Exekučné akcie (dražby), prebiehajú vždy v regiónoch, kde exekúcia bola vykonaná. Ak sa chcete zúčastniť exekučnej dražby, je nutné sledovať úradné dosku na príslušnom súde.

Veríme, že Vám naše rady aspoň čiastočne pomôžu a Vy sa tak vyhnete tomuto veľmi nepríjemnému a život ničícímu mechanizmu, zvanému exekúcie.

žiadosť o pôžičku online

Rýchla pôžička
Pôžička alebo úver je v dnešnej dobe možnosť, ako sa čo najrýchlejšie dostať k peniazom, za ktoré si môžete kúpiť čokoľvek. Výška pôžičky, splátkový kalendár, úroky a ďalšie poplatky sú uvedené pred uzatvorením pôžičky.

Pôžičky bez registra
Mohlo sa stať, že ste sa dostali omylom do registra dlžníkov, čo má za následok horší prístup k pôžičkám a úverom od Bank. Finančné inštitúcie ponúkajú špeciálne produkty, kde nenahlížejí do registra úvěrovaných.

Pôžičky ihneď
Potrebujete rýchlu pôžičku ? Alebo hľadáte možnosť ako rýchlo konsolidovať Vaše úvery. Finančné inštitúcie ponúkajú pôžičky, ktoré máte v prípade kladné vybavenie žiadosti v hotovosti ešte priamo v deň žiadosti o pôžičku.

Pôžičky bez doloženia príjmu
Potrebujte si niečo zaobstarať do domácnosti a nechce sa Vám dlho sporiť ? Navyše nechce, predlžovať overovanie príjmov od zamestnávateľa. Presne pre Vás sú určené produkty, ktorým sú pôžičky bez doloženia o príjmoch.

Pôžičky pre dôchodcov
Radi by ste zaobstarali niečo pekného pre Vaše vnúčatá, ale nedostáva sa Vám rýchlo finančných prostriedkov ? Na finančnom trhu je niekoľko spoločností, ktoré poskytujú pôžičky pre starobný aj invalidný dôchodca.

Hotovostné pôžičky
Pôžička v hotovosti je riešením pre tých, čo nemajú alebo nevyužívajú bankový účet. Táto forma úverov je poskytovaná veľkým počtom finančných sprostredkovateľov. Splátkový kalendár je dohodnutý pred uzavretím zmluvy o pôžičke.

Pôžičky pre ženy na MD
Pre matky samoživiteľky, prípadne matky, kde nie sú vyplácané alimenty, je občas zložitejšie ustáť finančnú záťaž. Môže nastať situácia, kedy žena na MD potrebuje nutne peniaze, pre túto možnosť sa ponúka žiadosť o pôžičku.

Pôžičky pre nezamestnaných
Prepustili Vás zo zamestnania a potrebujete náhle finančné prostriedky ? Dohodnite si pôžičku bez dokladovania príjmu. Pred uzatvorením pôžičky zvážte, či budete schopní pôžičku riadne splácať. Splátky si určujete sami.